Telefon :   0212 659 59 30

E-mail :   mutluyuva.mutluyasam@gmail.com

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneğimiz MİLLİ İRADE PLATFORMU'nun üyesidir.

Haberler

Hayırsever iş adamları Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneğinin yemeğinde buluştu.

Hayırsever iş adamları Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneğinin yemeğinde buluştu.

 

Çekmeköy Belediyesinin destekleriyle, Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği tarafından, Çekmeköy Yedi Tepe Restoran’da gerçekleşen hayır yemeğine Çekmeköy kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, İlahiyatçı Yazar Ömer DÖNGELOĞLU , Çekmeköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Çekmeköy Müftüsü Muhammet SUİÇMEZ, Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer GÜLYURT, ve birçok hayırsever iş adamı katıldı,
Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer GÜLYURT yaptığı konuşmada dernek faaliyetlerini şöyle anlattı “Ailesini kaybetmiş, ailesi tarafından terk edilmiş yada fiziki ve manevi şiddete maruz kalmaktan ötürü devlet korumasına alınmış olan kimsesiz çocukların, sıcak bir yuva ortamında barınma, beslenme, eğitim, kendini yetiştirme gibi imkanlara sahip olmaları ve yeniden topluma kazandırılmaları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde aile ortamında bakımını sağlamak amacıyla 2010 yılında kurulmuştur. O günden bu güne İstanbul çapında 13 ilçede 60 ev ve Bursa, Ankara , Yozgat, Diyarbakır ve Şanlıurfa bulunan Çocuk Evlerimizde birlikte toplam 101 ev’de 600’e yakın çocuğumuzu yakın korumaya almayı başarmıştır. Bu çocukları topluma kazandırmayı amaç edinen derneğimiz onlara kendini en iyi şekilde geliştirebilecekleri, her yönüyle düşünülmüş, planlanmış güzel bir yaşamın imkanlarını sunmaktadır” dedi.
Programımızın konuğu İlahiyatçı yazar Ömer DÖNGELOĞLU hocamız “Efendimiz ve yetimlik” konulu yaptığı konuşmasında, derneğimizin yaptığı işin ne derece ulvi bir hizmet olduğunu vurguladı.
Çekmeköy Kaymakamı sayın Cemal Hüsnü KANSIZ devletimizin ve toplumun imkanlarının bu çocukların güzel yetiştirilmesi için seferber olması gerektiği söyledi ve yüce davada görev alan herkese teşekkür etti.
Program plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.
Programın yapılmasında bize yardımlarını esirgemeyen Çekmeköy Belediyesine ve tüm katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.