Telefon :   0212 659 59 30

E-mail :   mutluyuva.mutluyasam@gmail.com

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneğimiz MİLLİ İRADE PLATFORMU'nun üyesidir.

Çocuk Evleri

Çocuk Evi Nedir ?

Hızla değişen ve gelişen dünyada dünya da en önemli hedeflerden biri geleceğin donanımlı bireylerini yetiştirmek olan ülkemizin, kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukları özgüven sahibi sosyal kültürel yönden kendini tamamlamış hem etrafıyla hem de kendisiyle barışık mutlu bireyler olarak yetiştirme yolunda attığı en büyük adımlardan biri Çocuk Evleri Projesidir.

5-6 çocuğun bir evde özenle seçilmiş ve yetiştirilmiş ev ablaları-abileri gözetiminde olup sıcak ve huzurlu bir aile hayatına en yakın şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla 2010 yılında proje uygulamaya konulmuştur.

Çocukların toplu yaşamın beraberinde getirdiği yoksullukları yaşamadan komşuluk ev ve aile hayatını öğrenebilecekleri bir ortamda yaşamalarını hedefleyen Çocuk Evleri Projesi kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzalayarak daha çok çocuğumuza ulaşılmaya çalışılmaktadır.

Derneğimiz Prof. Dr. Muzaffer GÜLYURT başkanlığında, İstanbul’da 56, Bursa, Ankara ve Yozgat’da olmak üzere 82 Çocuk Evi ile 400'den fazla kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuğumuzun kimsesi olmaya devam etmektedir.